Krajowa Administracja Skarbowa walczy z nieuczciwymi podatnikami na wszelkie sposoby. Jednym z nich są donosy od pozostałych podatników.

Donos do Urzędu Skarbowego – Jak i gdzie?

Przedsiębiorco! Widzisz naruszenie prawa podatkowego lub celnego przez Twoich kontrahentów? A może „nie podoba” Ci się urzędnik, z którym miałeś przyjemność załatwiając sprawy w Urzędzie Skarbowym? Jeśli tak, to zgłoś to Krajowej Administracji Skarbowej – anonimowo.

Krajowy Telefon Interwencyjny KAS / e-mail interwencyjny KAS – donos

Urzędy skarbowe przypominają, że od 1,5 roku funkcjonują tzw. telefon oraz e-mail interwencyjny KAS, za pośrednictwem których przedsiębiorcy (a także i zwykłe osoby fizyczne) mogą zgłaszać anonimowo naruszenia przepisów podatkowych i celnych oraz inne sprawy związane z działalnością urzędów skarbowych.

Gdzie mogę złożyć zawiadomienie / donos?

Zawiadomienie / donos można złożyć za pośrednictwem:

  • całodobowego, bezpłatnego telefonu interwencyjnego: 800 060 000,
    bądź
  • e-maila: powiadomKAS@mf.gov.pl

Ministerstwo Finansów informuje, że zarówno telefon interwencyjny, jak i adres e-mail, zapewniają anonimowe przekazanie informacji.

Po co donosić?

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zapewnia, że każda wiadomość o łamaniu prawa jest dla nich cenna, a uzyskane informacje są wnikliwie analizowane i we właściwy sposób wykorzystywane. Otrzymane informacje pozwolą na usprawnienie nadzoru i koordynacji nad postępowaniami prowadzonymi przez organy KAS, poprawę jakości funkcjonowania urzędów skarbowych, urzędów celno-skarbowych i izb administracji skarbowe.

Źródło: infor.pl, KAS
Link: https://tiny.pl/tn2sb , https://tiny.pl/tn2sz

Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.
W związku z tym. Ponieważ. Może. Prawdopodobnie. Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.

Podziel się tym wpisem!

Chcesz porozmawiać?

Kliknij przycisk poniżej, wybierz temat, napisz nam o swoim projekcie, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Porozmawiajmy