Nierejestrowa działalność – czyli dobry pomysł na sprawdzenie się jako przedsiębiorca, ale tylko z punktu widzenia ustawodawcy

☞ Działalność nierejestrowa w pigułce ☜

“Firma na próbę” czyli tzw. działalność nierejestrowa to rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród społeczeństwa.

Z tego względu po kilku miesiącach jej funkcjonowania, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii udostępniło broszurę informacyjną, w której możemy znaleźć szczegółowe informacje dot. prowadzenia tego typu “działalności” wraz z przykładami.

Broszura dostępna jest po adresem: http://www.mpit.gov.pl/media/63683/BROSZURA.pdf

Po kilku miesiącach funkcjonowania “firmy na próbę” wiemy też, że hucznie zapowiadana w Konstytucji dla biznesu możliwość dodatkowego zarobkowania bez martwienia się o formalności, podatki czy też składki ZUS to były tylko puste słowa. Osoby dorabiające w ten sposób muszą spełnić szereg dodatkowych obowiązków, które także opisane zostały w poradniku.

Dlatego jeżeli są Państwo zainteresowani prowadzeniem działalności na “normalnych” warunkach i zasadach to zapraszamy do siebie, oferujemy pomoc w zakresie rejestracji (założenia) firmy, prowadzenia spraw kadrowo-płacowo-finansowo-księgowo-podatkowych oraz pomoc w bieżącym prowadzeniu firmy tak aby mogli Państwo skupić się na tym co najważniejsze – na prowadzeniu i rozwoju swojej firmy. Pozostałe tematy zostawcie nam 😉

Źródło: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii

Podziel się tym wpisem!

Chcesz porozmawiać?

Kliknij przycisk poniżej, wybierz temat, napisz nam o swoim projekcie, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Porozmawiajmy