Zapowiadany “test przedsiębiorcy” uderzy w osoby, które zamiast etatu wykonują tożsamą pracę w ramach jednoosobowej działalności.

🔎 👤 👁 Prowadzisz jednoosobową firmę? Uważaj fiskus będzie miał na Ciebie oko. 👁 👤 🔍

✒ Po opublikowaniu wyników raportu wykonanego przez Instytut Badań Strukturalnych odnośnie „fikcyjnych” jednoosobowych działalności gospodarczych, Ministerstwo Finansów zapowiedziało prace nad tzw. „testem przedsiębiorcy”.

📌  „Test przedsiębiorcy” będzie miał na celu rozdzielenie „prawdziwego” biznesu od samozatrudnienia.

✒ Fiskus bardzo niechętnie spogląda na działalność jednoosobową (zwłaszcza, tę która jest opodatkowana 19% liniowym podatkiem).

📌 Wg fiskusa osoby posiadające własną firmę, pracujące na rzecz jednej firmy, wystawiające jedną fakturę w miesiącu, posiadają taką działalność wyłącznie po to aby płacić niższe podatki i składki ZUS.

✒ Ministerstwo Finansów twierdzi, że zakres wykonywanych obowiązków w ramach jednoosobowej firmy, jest tożsamy z obowiązkami jakie wykonywaliby tacy przedsiębiorcy w ramach umowy o pracę.

📌 W związku z czym MF szuka sposobów uniemożliwienia rozliczania się tego typu firm przy wykorzystaniu liniowej stawki podatku. Jednym z nich będzie wspominany wcześniej „test przedsiębiorcy”, który “ma on odsiać rzeczywistych przedsiębiorców od tych, którzy zdaniem resortu prowadzą fikcyjną działalność gospodarczą” – Rzeczpospolita.

✏ Źródło: Rzeczpospolita, innpolad.pl

✏ Link: https://tiny.pl/tt62b

W związku z tym. Ponieważ. Może. Prawdopodobnie. Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.
W związku z tym. Ponieważ. Może. Prawdopodobnie. Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.

Podziel się tym wpisem!

Chcesz porozmawiać?

Kliknij przycisk poniżej, wybierz temat, napisz nam o swoim projekcie, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Porozmawiajmy