Już tylko 7 dni pozostało na dokonanie zmian w kasach fiskalnych zafiskalizowanych przed 1 maja 2019 r. w związku z wprowadzeniem nowej matrycy stawek.

Czas na zmianę schematu stawek w kasach fiskalnych.

Nowe rozporządzenie – nowy schemat stawek:

Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów w sprawie kas rejestrujących z dnia 29 kwietnia 2019 r. obowiązuje nowa matryca stawek podatkowych (§ 6.1, pkt 5) dla urządzeń fiskalnych, których fiskalizacja nastąpiła przed 1 maja 2019 r.

Czas na dokonanie zmian upływa 31 lipca br. Od 1. sierpnia wszystkie używane kasy będą musiały pracować na nowym schemacie stawek podatku VAT.

Kasy zakupione i zafiskalizowane po 1 maja br. mają wprowadzoną nową, prawidłową matrycę (schemat) stawek VAT.

A co z kasami fiskalizowanymi przed 1 maja? Jak ma wyglądać prawidłowa matryca (schemat) od 1 sierpnia br. ?

Dla kas fiskalizowanych przed 1 maja, zmianę matrycy VAT należy przeprowadzić do 31 lipca 2019 r. Do tego dnia można rejestrować sprzedaż w oparciu o dotychczas stosowaną matrycę stawek VAT (§59.).

Nowa matryca (schemat) wygląda następuąco:

Litera:
„A” – przypisana stawka podstawowa podatku w wysokości 22% albo 23%,

„B” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 7% albo 8%,

„C” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 5%,

„D” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 0%,

„E” – przypisane zwolnienie od podatku,

Litery „F” i „G” – przypisane pozostałe stawki podatku, w tym wartość 0% (zero techniczne) w przypadku sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 119 ust. 1 lub art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

Zmiany można dokonać samodzielnie lub skorzystać z usług podmiotu serwisującego Państwa kasy fiskalne.

W związku z tym. Ponieważ. Może. Schemat. Prawdopodobnie. Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.
W związku z tym. Ponieważ. Może. Prawdopodobnie. Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.
Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.
W związku z tym. Ponieważ. Może. Prawdopodobnie. Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.

Podziel się tym wpisem!

Chcesz porozmawiać?

Kliknij przycisk poniżej, wybierz temat, napisz nam o swoim projekcie, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Porozmawiajmy