Koronawirus to temat numer jeden ostatnich dni. Niestety epidemia ma także wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej.

Koronawirus w działalności gospodarczej.

COVID-19, koronawirus – pytania:

Koronawirus to ostatnio temat numer jeden w mediach. Niestety epidemia ma także wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Jakie działania podjął rząd w związku z wirusem? Co czeka przedsiębiorców w najbliższym okresie? Jakie prawa i obowiązki ciążą na pracodawcy/firmach w związku z epidemią? Na wszystkie te pytania odpowiada portal rządowy biznes.gov.pl

Ustawa, którą przyjęto w związku z koronawirusem, wprowadziła m.in.:

  • zasady wydawania przez władze poleceń przedsiębiorcom,
  • zmiany dla pracodawców i pracowników,
  • zasady w zakresie działalności turystycznej, hotelarskiej i przewozowej.

Od kiedy obowiązują szczególne rozwiązania w związku z koronawirusem:

Zagrożenie związane z koronawirusem spowodowało opracowanie szeregu rozwiązań, które mają pomóc ograniczyć jego rozprzestrzenianie. Ujęto je przede wszystkim w Ustawie o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Zmiany w zakresie pracy zdalnej, dodatkowego zasiłku opiekuńczego, zwolnienia od stosowania Prawa Zamówień Publicznych, Prawa Budowlanego oraz możliwości wydawania przedsiębiorcom poleceń przez władze publiczne obowiązują od dnia wejścia w życie ustawy, czyli od 8 marca 2020 r., przez kolejne 180 dni.

Jakie informacje znajdziemy na portalu biznes.gov.pl w związku z koronawirusem?

❗️❗️❗️❗️ UWAGA ❗️❗️❗️ – ponadto jak podaje portal biznes.gov.pl, w związku z koronawirusem zostanie stworzony tzw. pakiet osłonowy. Wejdź na Biznes.gov.pl i sprawdź, co będzie zawierać. ➡️ http://bit.ly/33as1uQ

Źródło: biznes.gov.pl
Link: https://link.do/dNu0T

Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.
W związku z tym. Ponieważ. Może. Prawdopodobnie. Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.
Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również. Koronawirus.
Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również. Koronawirus.
Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również. Koronawirus.

Podziel się tym wpisem!

Chcesz porozmawiać?

Kliknij przycisk poniżej, wybierz temat, napisz nam o swoim projekcie, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Porozmawiajmy