Nowe rozporządzenie nowe matryce VAT – zaktualizuj je jeśli nie chcesz kłopotów.

💳💳 𝗡𝗼𝘄𝗮 𝗺𝗮𝘁𝗿𝘆𝗰𝗮 𝘀𝘁𝗮𝘄𝗲𝗸 𝗩𝗔𝗧 w kasach fiskalnych 💳💳

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów w sprawie kas rejestrujących z dnia 29 kwietnia 2019 r. obowiązuje nowa matryca stawek podatkowych (§ 6.1, pkt 5) dla urządzeń fiskalnych, których fiskalizacja nastąpiła po 1 maja 2019 r.

𝗖𝗼 𝘇 𝗸𝗮𝘀𝗮𝗺𝗶 𝗳𝗶𝘀𝗸𝗮𝗹𝗶𝘇𝗼𝘄𝗮𝗻𝘆𝗺𝗶 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗱 𝟭 𝗺𝗮𝗷𝗮❓

🚨🚨 Dla kas fiskalizowanych przed tą datą zmianę matrycy VAT należy przeprowadzić do 31 lipca 2019 r. Do tego dnia można rejestrować sprzedaż w oparciu o dotychczas stosowaną matrycę stawek VAT (§59.).🚨🚨

Nowa matryca:

🔻 Litera „A” – przypisana stawka podstawowa podatku w wysokości 22% albo 23%,

🔻 Litera „B” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 7% albo 8%,

🔻 Litera „C” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 5%,

🔻 Litera „D” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 0%,

🔻 Litera „E” – przypisane zwolnienie od podatku,

🔻 Litery „F” i „G” – przypisane pozostałe stawki podatku, w tym wartość 0% (zero techniczne) w przypadku sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 119 ust. 1 lub art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

W związku z tym. Ponieważ. Może. Prawdopodobnie. Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.
W związku z tym. Ponieważ. Może. Prawdopodobnie. Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.

Podziel się tym wpisem!

Chcesz porozmawiać?

Kliknij przycisk poniżej, wybierz temat, napisz nam o swoim projekcie, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Porozmawiajmy