Wraz z postępem cyfryzacji w ramach rozliczeń i kontaktów z Urzędem Skarbowym rośnie także liczba wszelkiego rodzaju oszustów i ataków phishingowych. Należy być czujnym i uważać za każdym razem gdy posługujemy się swoimi danymi w Internecie.

Podatniku! Bądź czujny! Ostrzegamy przed fałszywymi e-mailami nt. rozliczenia podatku. To atak phishingowy.

Okres rozliczeń dochodów z fiskusem za ubiegły rok, to zawsze atrakcyjny czas i okres żniw dla oszustów i złodziei. Tym bardziej, że coraz to więcej osób rozlicza się z Urzędem Skarbowym przez Internet. W tym roku Ministerstwo Finansów co chwilę informuje o próbach wyłudzenia danych czy też próbach kradzieży. Dlatego idąc w ślad MF ostrzegamy i my.

↓↓ Kolejny komunikat o próbie oszustwa przesyłamy poniżej ↓↓ phishing

Uwaga na fałszywe e-maile, które sugerują, że nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podległy mu podmiot. Odbiorcy są wzywani do uzupełnienia formularza dotyczącego rozliczenia podatku. W rzeczywistości to kampania phishingowa, która ma wyłudzić dane osobowe i kart kredytowych.

Przykładowy fałszywy e-mail: phishing

Drodzy Klienci,

Masz prawo do zwrotu podatku w wysokości 634.79 PLN

Prześlij poniższy formularz, abyśmy mogli go przetworzyć

Prosimy o jak najszybszy zwrot pieniędzy.

Uzyskaj dostęp do formularza

Kontynuacja procesu zwrotu kosztów może zająć do 24 godzin.

Ten proces może zostać opóźniony, jeśli formularz zwrotu nie zostanie prawidłowo przesłany.

Phishing – ostrzeżenie

Ostrzegamy: wiadomość zawiera link do strony, która ma na celu wyłudzenie danych osobowych i danych kart kredytowych. Nie należy otwierać tej strony.

Co robić w przypadku, gdy otrzymamy takiego e-maila? phishing

W przypadku otrzymania e-maila o wskazanej lub podobnej treści, Ministerstwo prosi o niezwłoczny kontakt na adres incydent@mf.gov.pl.

Źródło: Krajowa Informacja Skarbowa
Link: https://tiny.pl/rklbp

Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.
W związku z tym. Ponieważ. Może. Prawdopodobnie. Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.

Podziel się tym wpisem!

Chcesz porozmawiać?

Kliknij przycisk poniżej, wybierz temat, napisz nam o swoim projekcie, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Porozmawiajmy