Poradnik podatnika, czyli “wsparcie” MF i KAS w trudnych czasach dla przedsiębiorców. Ale przedsiębiorcy chyba nie tego oczekiwali i oczekują…

Poradnik podatnika – wsparcie od Ministerstwa Finansów na „nowe czasy”

Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z Ministerstwem Finansów udostępniła tzw. poradnik podatnika będący ogólnodostępną platformą wiedzy o finansach i biznesie.

Co znajdę w poradniku podatnika?

W poradniku znajdziemy ekspercką wiedzę w postaci artykułów, webinariów i narzędzi diagnostycznych, które sprawdzają sytuację firmy i jej potrzeby.

Celem poradnika ma być praktyczne wsparcie w walce z negatywnymi skutkami 🦠 COVID-19 🦠 i kryzysu 📉

Poradnik umożliwi też przedsiębiorcy sprawdzenie skuteczności swojej strategii biznesowej, dzięki unikalnym narzędziom diagnostycznym: Audytowi odporności kryzysowej i Barometrowi efektywności biznesowej. Po wypełnieniu kwestionariusza online otrzymuje się indywidualny raport z diagnozą sytuacji firmy.

Gdzie znajdę poradnik podatnika?

Poradnik podatnika dostępny jest pod adresem https://poradnikpodatnika.gov.pl/

Gdzie znajdę narzędzia diagnostyczne dla firm?

Narzędzia diagnostyczne znajdziemy pod adresem https://badania.ican.pl/barometr-efektywnosci-biznesowej-mf/

Aktualizacja poradnika podatnika

Treści na portalu mają być na bieżąco uzupełnianie o materiały tworzone w Ministerstwie Finansów i we współpracy z ICAN Institute oraz o treści od partnerów merytorycznych, których MF chce zaprosić do wspólnego tworzenia portalu. MF chce też zabiegać o szerokie wsparcie instytucjonalne dla portalu, aby stał się praktycznym i wykorzystywanym na co dzień narzędziem.

Cytując słowa MF “jesteśmy przekonani, że taka wiedza – rzetelna i na bieżąco aktualizowana – będzie pomocna w zmniejszeniu negatywnych skutków gospodarczych pandemii i ułatwi wychodzenie z kryzysu”.

Ale czy tego od rządu oczekiwali przedsiębiorcy?

Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa
Link: https://link.do/dNu0T

Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.
W związku z tym. Ponieważ. Może. Prawdopodobnie. Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.

Podziel się tym wpisem!

Chcesz porozmawiać?

Kliknij przycisk poniżej, wybierz temat, napisz nam o swoim projekcie, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Porozmawiajmy