Wcześniej e-maile, teraz SMS. Oszuści nie próżnują i próbują tym razem wyłudzić pieniądze wysyłając SMS-y z informacją o zaległości na mikrorachunku podatkowym.

Fałszywe SMS o zaległości na indywidualnym mikrorachunku podatkowym.

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości na mikrorachunku podatkowym!

Digitalizacja w świecie podatkowym to ostatnimi czasy standard. Niestety cyfryzacja rozliczeń itd. umożliwia oszustom na coraz to nowe formy wyłudzania pieniędzy od obywateli. Tym razem padło na mikrorachunek podatkowy i SMS-y.

Dlatego w ślad za Ministerstwem Finansów ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami z informacją o zadłużeniu na indywidualnym rachunku podatkowym, tzw. mikrorachunku podatkowym.

Administracja skarbowa nie jest nadawcą tych wiadomości SMS.

Wiadomości tego typu są fałszywe i zawierają link, który może być niebezpieczny.

Otwieranie linków zamieszczonych w takich wiadomościach oraz wysyłanie odpowiedzi do nadawcy może spowodować przekazanie danych nieuprawnionym osobom.

Przykładowy fałszywy SMS (pisownia oryginalna):

Twój indywidualny rachunek podatkowy wykazuje obciazenie w kwocie 6.18 PLN. Prosimy splacic zadluzenie, aby uniknac egzekucji.

https://oplata-zaleglosci.eu/2

Źródło: Ministerstwo Finansów
Link: https://tiny.pl/tsrdw

Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.
W związku z tym. Ponieważ. Może. Prawdopodobnie. Więc. Albowiem. Jednakże. Podczas. Raczej. Również. Podobnie. Stąd. W przeciwieństwie. Prawie. Ponadto. Również.

Podziel się tym wpisem!

Chcesz porozmawiać?

Kliknij przycisk poniżej, wybierz temat, napisz nam o swoim projekcie, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Porozmawiajmy