Brexit powoli puka do drzwi… Jak się na niego przygotować? Pomoże nam w tym symulator udostępniony na rządowych stronach.

Sprawdź jak się przygotować na brexit z symulatorem MPiT.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii udostępniło symulator „brexitowy” dla przedsiębiorców.

Przedsiębiorco, 30 marca 2019 roku Wielka Brytania przestanie być członkiem Unii Europejskiej – sprawdź jak możesz przygotować się do brexitu.

Wystąpienie Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej istotnie wpłynie na warunki prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorców zarówno w Zjednoczonym Królestwie, jak i w Unii Europejskiej. Ze szczególną uwagą proces toczących się negocjacji powinni śledzić przedsiębiorcy w szczególności zaangażowani bezpośrednio na brytyjskim rynku (importerzy i eksporterzy), ale i podmioty uczestniczące w międzynarodowych łańcuchach dostaw powiązanych z rynkiem brytyjskim.

Symulator pozwala przedsiębiorcom na znalezienie zagrożeń w związku z brexitem w swoich firmach oraz podpowiada co zrobić gdy Brexit stanie się faktem.

W symulatorze przedsiębiorca odpowiada na kilka pytań, po których uzyskuje poradę co należy zrobić oraz wskazuje na co się przygotować.

Symulator dostępny jest pod adresem: https://www.biznes.gov.pl/pl/brexit-poradnik

Poradnik nt. brexitu: https://tiny.pl/tmh1s

Prezentacja nt. brexitu: https://tiny.pl/tmh12

FAQ brexit: https://tiny.pl/tmh1v

Interaktywny poradnik o brexicie dla przedsiębiorcy to narzędzie wyłącznie poglądowe skierowane do przedsiębiorców. Należy mieć w szczególności na uwadze, że scenariusz i warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE nie są obecnie ostatecznie określone. Nie może udzielić jednoznacznych i wiążących (w świetle przepisów prawa) odpowiedzi. Informacje w nim zawarte w szczególności nie powinny być traktowane jako porada prawna.

Interaktywny przewodnik po brexicie dla przedsiębiorcy będzie aktualizowany o nowe dane, ustalenia i dokumenty w miarę postępów prac.

Źródło: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologi
Link: https://www.biznes.gov.pl/

Podziel się tym wpisem!

Chcesz porozmawiać?

Kliknij przycisk poniżej, wybierz temat, napisz nam o swoim projekcie, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Porozmawiajmy