W ramach akcji Start Biznes oferujemy bezpłatne porady dla osób chcących założyć swoją firmę.

Samozatrudnienie (firma) sposobem na fiskusa?

🏢 🏢 Założenie firmy sposobem na fiskusa 🏢 🏢

✔ Według wyliczeń Instytutu Badań Strukturalnych ok. 37% wynosi efektywne opodatkowanie dochodów z umowy o pracę w Polsce, które jest niezależne od poziomu zarobków. Tzn. zatrudnieniu na umowach o pracę muszą liczyć się z tym, że państwo zabierze im ok 37% wypracowanych dochodów.

🚩 Natomiast o ok. 1/3 mniej w formie podatków oddają ze swoich dochodów osoby prowadzące własną działalność gospodarczą.

✔ Dlatego coraz więcej osób o wysokich dochodach „ucieka” w jednoosobową działalność gospodarczą.

🚩 Według szacunków Instytutu Badań Strukturalnych ok. 166 tys. prowadzi fikcyjną działalność gospodarczą, żeby mniej oddawać państwu.

✔ Powyższe dane dotyczą 2017 r. kiedy nie obowiązywał jeszcze „mały ZUS” w związku z czym można się spodziewać, że liczba osób porzucających etat na rzecz samozatrudnienia wzrośnie.

🚩  „Raport IBS przytacza wyliczenia, według których mały ZUS obniża próg opłacalności przejścia z umowy o pracę na działalność gospodarczą z ok. 3 tys. zł do 1,2 tys. zł miesięcznie.”

⏩ ⏩ Zastanawiasz się czy przejść na samozatrudnienie ale nie wiesz jak to ugryźć? Od czego zacząć? Co dalej? – zwróć się do nas o pomoc. Pomożemy ze wszystkim co spędza Ci sen z powiek! ⏪ ⏪

⚠ ⚠ Przypominamy, że pierwsza porada w ramach akcji Start Biznes, której patronem jest Krajowa Izba Doradców Podatkowych jest bezpłatna. ⚠ ⚠

Zapraszamy do kontaktu!

Doradztwo Podatkowe Biuro Rachunkowe Maria Cichoń

Raport: https://link.do/3VpH3

Źródło: IBS, Gazeta Prawna

Link: https://link.do/v6mhB

Podziel się tym wpisem!

Chcesz porozmawiać?

Kliknij przycisk poniżej, wybierz temat, napisz nam o swoim projekcie, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Porozmawiajmy